Ako sa účinne zbaviť celulitídy

Aké sú príčiny celulitídy?
Napriek rozsiahlemu výskumu neexistuje nikto, kto by mohol presne určiť presnú príčinu celulitídy. Niektorí ľudia však zúžili pravdepodobnosť celulitídy na faktory, ako je vek, hormonálna nerovnováha, slabý krvný obeh, nevhodná strava a životný štýl, nedostatok cvičenia a dokonca genetika.

pozadí

Aké sú rôzne druhy celulitídy?
Rovnako ako iné ochorenia, celulitída tiež prichádza v rôznych stupňoch závažnosti. Existujú štyri stupne:
 1) V prvom štádiu sa zmeny vyskytujú pod povrchom kože, ale nie sú viditeľné voľným okom a možno ich pozorovať iba mikroskopicky. Väčšina ľudí si v tomto štádiu neuvedomuje tvorbu celulitídy.
2) V druhej triede budete môcť vidieť zmenu farby kože, pretože postihnutá oblasť sa stáva trochu bledšia. Mierne sa znižuje aj elasticita kože.
3) Tretia trieda je, keď sa hrboľaté časti stanú viditeľnými.
4) Štvrtou a poslednou etapou je, keď naozaj vidíte vlnitý vzhľad na koži, pričom celá oblasť sa zdá byť extrémne hrudkovitá.

Aké sú rôzne liečby celulitídy?
Cvičenie
Keď cvičíte pravidelne, tukové vrstvy vo vašej pokožke sú výrazne znížené a nahradené svalom. Navyše, tonizácia pokožky môže byť užitočná na to, aby bola celulitída menej viditeľná tak voľným okom, ako aj mikroskopicky.

Lymfatické telové masáže
Táto metóda liečby je jednou z prírodných, neinvazívnych spôsobov, ako znížiť vzhľad celulitídy. Ako to funguje? Celulitída je neskutočne nahromadená tukom a zatiaľ čo lymfatické masáže nemôžu naozaj spáliť vaše tukové bunky do tej miery, že sa tuk spaľuje sám, určite ju prerozdeľujú a potlačujú medzi tkanivami. Lymfatická drenážna masáž, ktorá je zameraná na odstránenie celulitídy, je tvrdšia a agresívnejšia než bežné.

nápoj

Zdravá strava
Ak vidíte príznaky celulitídy, môžete ju tiež poraziť tým, že trochu upravíte svoj jedálniček. Znížte príjem tučných jedál a zvýšte príjem vlákniny a zelenej zeleniny. Potraviny, ktoré sú vhodné na konzumáciu, zahŕňajú zelený čaj a biely čaj; hnedá ryža, quinoa, zelenina ako brokolica, špargľa, špenát; pomaranče a grapefruit (pre vitamín C). Voda je jednou z najdôležitejších ingrediencií vašej stravy, ktorá zabraňuje celulitíde kvôli jej schopnosti vypláchnuť toxíny. Toxíny znižujú elasticitu kože, spomaľujú cirkuláciu a vedú k tvorbe celulitídy. Pite aspoň 8-10 pohárov denne.