Ako uzdraviť poškodené vlasy?

Sú vaše vlasy suché a nudné? Máte zničené a točiace sa končeky? Účes vypadá príšerne? Ak áno, tak máte problém, ale dobrou správou je, že nie je príliš neskoro začať proces hojenia. Existujú mnohé techniky a liečby poškodenia, ako aj jemné kondicionéry, šampóny a prípravky na úpravu, ktoré pomôžu znovuzrodiť tie zničené korienky. Začnite s týmito zdravými návykmi, aby ste pomohli vašim pramienkom, ktoré budú v krátkej dobe vyzerať lepšie a zároveň ich znova vrátite do dobrého zdravotného stavu v dlhodobom horizonte.

růžové vlasy

Určite viete, že fény a žehličky veľmi zvyšujú poškodenie. Kedykoľvek je možné, aby ste vlasy nechali prirodzene vyschnúť bez použitia sušiča. Po použití šampónu a kondicionéra naneste regeneračnú kúru a nechajte uschnúť. Ak ich naozaj potrebujete rýchlo osušiť, tak použite najnižšiu teplotu na féne a predtým naneste ochranný sprej.

Ak sú vaše pramene veľmi zničené, prehodnoťte momentálne chemické spracovanie. Niektoré typy farieb ich môžu ešte viac poškodiť, ktoré sú už aj tak dosť znehodnotené. Porozprávajte sa so svojim kaderníkom o jemnejších prípravkoch, ako napríklad farby bez amoniaku.

barevné vlasy

Podobne diskutujte o zdravších alternatívach k trvalej alebo vyrovnávaniu, ktoré môžu takisto zvýšiť poškodenie.
Opatrne vyberajte šampón a koncionér neobsahujúci sulfát vhodný pre poškodené pramene. Šampóny a balzamy, ktoré obsahujú prírodné oleje a bylinky ich pomôže vyliečiť. Horúca voda je tiež zlá voľba, preto používajte vlažnú alebo chladnú vodu. Studená voda môže pomôcť tým, že zatvorí vlasovú kutikulu a spôsobí, že budú držať rovnomerne, čo bude mať za následok lesk a jemnosť. Pri výbere kondicionéra vyhľadávajte tie, ktoré majú hydratačné látky, ako je aloe vera, glycerol, panthenol alebo bielkoviny. Aktívne zložky, ako je olej z makadamového orecha, arganový olej alebo bambucké maslo pokrývajú každý prameň jemnou ochrannou vrstvou, ktorá pomáha opraviť kutikulu.

fénování

Pri obnovovaní poškodených korienkov skúšajte jednoduché účesy, ktoré nevyžadujú veľa produktov na udržiavanie jednotlivých pramienkov na svojom mieste.
Údržba celkového zdravia môže pomôcť vašej korunke krásy tým, že sa budete zdravo stravovať a piť dostatočné množstvo tekutín. Strava bohatá na chudé mäso, zeleninu, ovocie a mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku pomáha udržiavať vlasy šťastné.