Kam na dovolenku po Slovensku?

Nastáva čas kedy ľudia plánujú svoje dovolenky a rozmýšľajú kde sa vyberú tento rok poprípade majú svoju destináciu vybratú už dávno vybratú. Väčšinou sa jedná o prímorské destinácie ako napríklad Španielsko, Taliansko, Chorvátsko. Málokto si však vyberie dovolenku na Slovensku, pretože Slovensko nemá more. Avšak má mnoho krás ktoré chýbajúce more vynahradzujú. Poďme si ich opísať.

záměk.jpg

Jaskyne v Demänovskej doline. Sú krásnou prírodnou pamiatkou Slovenska nachádzajúcou sa niekoľko kilometrov od Liptovského Mikuláša. Ak máte však klaustrofóbiu tak sa ich radšej zdržte
Plesá v Tatrách.Sú chránenými pamiatkami prírodných jazier v oblasti hôr. Tieto číre a čisté jazerá vynikajú svojom krásou ale aj nízkou teplotou pretože voda pramení priamo vysoko v horách a nestihne sa otepliť. Dajte si však pozor a buďte ohľaduplný k prírode pretože za kúpanie alebo znečistenie vám hrozí mastná pokuta.
Hrady a zámky. Slovensko je na špici v rebríčku počet hradov a zámkov na obyvateľa. Nie je žiadne prekvapenie že je ich na Slovensku mnoho, ale nie len z tých známych. Ale aj neznámych z ktorých mnoho  nich ostali už iba obvodové múry pre nedostatok financií na záchranu takýchto pamiatok.

koncert.jpg

Festivaly.  Mnoho mladých, ale aj starších si užívajú letné festivaly plné pohody a veľa rôznych kapiel prítomných na jednom otvorenom mieste. Takýchto festivalov je okrem toho najväčšieho, teda festivalu pohoda veľmi veľa. S rôznym zameraným či už na rockové kapely alebo aj na výrobu domácich produktov.
Na Slovensku je teda veľa krás a nedá sa ich všetky opísať v jednom článku. Je dobré začať víkendovým výletom vo vašej blízkosti a zistiť či je pre vás takáto dovolenka vhodná. Veľa ľudom bude more a kúpanie sa v ňom chýbať vždy a preto je dobré najprv zistiť čo vlastne chcete. Poprípade neplánujte nič zbaľte sa a vyrazte niekde na Slovenku do nejakého kempu a až tam pozerajte rôzne aktivity. Dostanete väčší pocit voľnosti ako s dopredu naplánovanou dovolenkou.