Materská dovolenka nie je DOVOLENKA

Pod pojmom dovolenka si každý predstaví „lážo- plažo“ a nič nerobenie pri mori alebo niekde v prírode, horách…Dokonca zákonník práce definuje dovolenku úplne inak a hneď zistíte, že na tej dovolenke naozaj nie ste.

mateřství
 

  1. NONSTOP v práci

Tu neplatí 8 hodinová pracovná doba. Ste nonstop na pracovisku a šéf vám dýcha na krk vo dne aj v noci.
 

  1. Neexistujú sviatky a dni voľna a vôbec nie voľné víkendy

Dvadsaťštyri hodín k dispozícii počas pracovného týždňa ale aj počas víkendov, či sviatkov. Táto pozícia je nezastupiteľná a nenahraditeľná.
 

  1. Pracujete sama na všetkom

Kde sa sťažovať? Nikde. Bez šance na úspech. Ďalšia pracovná sila nepomôže, lebo neexistuje a šéf sa tvári, že sa ho to netýka.
 

  1. Stále nové funkcie a NEPLATEŃE

Keďže zvládate všetko spoľahlivo a s prehľadom. Šéf vám deleguje ďalšie úlohy, zodpovednosti a funkcie. Teda za pár mesiacov sa dopracujete aj na manažéra celého jeho malého vesmíru.
 

  1. Výpoveď podať nemôžete

Zmluvné podmienky v tomto kontrakte neboli nastavené v prospech jednostrannej výpovede. Výpoveď nemôžete za žiadnych okolností podať.
 

  1. Šikana

Niekedy môžete mať pocit, že ste sa zbláznili, že miznú veci. Ak si chcete dať prestávku tak šéf reaguje podráždene a niekedy vám ju ani neumožní. Nedovolí sa vám ani v kľude „vycikať“.

dítě
 

  1. Váš nadriadený sa nevie vyjadrovať

Komunikačné problémy vznikajú skoro v každej spoločnosti, ale tuto to je extrém. Tento šéf väčšinou nehovorí, ale len trieska do stola, kričí, hmká a ukazuje prstom.
 

  1. Plat- mizerný alebo žiaden

Klasifikácia vôbec nie je hodná ohodnotenia za služby, ktoré poskytujete. Žiadne výhody, nové oblečenie, kultúra alebo relax. Maximálne občas dostanete auto, aby ste šéfa odniesli tam kam potrebuje.
 
No čo poviete na takýto druh dovolenky? Nepotrebovali by ste aj vy z tejto dovolenky dovolenku? Maminky sú hrdinky.