Najkrajšie miesta na východnom Slovensku

Slovensko je krajina, ktorú sa rozhodne oplatí vidieť. Či už ľuďmi, ktorí tu žijú alebo tými, ktorí nás prídu navštíviť. Rôzni cudzinci z celého sveta si toto miesto pochvaľujú, oceňujú jeho krásu, no len málokto z nás, domácich, vie, aké nádherné miesta sa nachádzajú na východnom Slovensku. Táto časť krajiny možno nie je pre ľudí až taká atraktívna, ale kto tam raz príde a podarí sa mu objaviť krásy aj tejto polovice Slovenska, už nebude vedieť odolať a toto miesto ho celkom očarí.
Poďme si teraz spoločne ukázať, ktoré miesta na východnom Slovensku sa rozhodne oplatí vidieť.

slovensko

Na prvom mieste je určite Spišský hrad. Táto majestátna stavba vyrazí dych nejednému človeku a kto ho raz navštívi, navždy si v mysli zachová túto neskutočnú pamiatku. Hoci ide o zrúcaninu, stále vyniká svojou krásou a kto ju nenavštívi, akoby v tejto časti Slovenska ani nebol. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou východného Slovenska je jazero Beňatina. Mnoho Slovákov o nej nepočulo, pretože je to jazero, ktoré je doslova ukryté pred turistami. Svojim vzhľadom pripomína Plitvické jazerá a pozornému návštevníkovi určite neunikne zaujímavá skamenelina – odtlačok pravekej ryby na stene nad jazerom. Beňatina sa od iných jazier líši najmä svojim zaujímavým sfarbením a rozhodne sa ju oplatí vidieť. Tento kút Slovenska je veľmi zaujímavý ajdrevenými kostolíkmi alebo chrámami, ktorými je východ doslova posiaty. Väčšina z nich je zapísaná do svetového dedičstva UNESCO.

špišský hrad

Tieto malebné kostolíky ohromujú najmä svojou stavbou a dá sa povedať, že sú výnimočné. Môžete ich nájsť napríklad v okolí Bardejova, Svidníka alebo Sniny. V Medzilaborciach môžete cestou navštíviť aj unikátne Múzeum Andyho Warhola, ktoré prezentuje moderné umenie. Pre milovníkov prírody je k dispozícií Národný park Poloniny, ktorý je zaujímavý predovšetkým tým, že tam žije veľké množstvo zvierat, medzi nimi aj zubor hôrny.  Taktiež pri návšteve východného Slovenska nezabudnite na Morské oko, prírodné jazero uprostred stromov, ktoré vás nadchne okolím, výskytom rýb a svojou nedotknutou prírodou.

Publikováno v Nezařazené