Moderná domácnosť

Chcete ísť s priateľkou na kávu, ale musíte prať? Chceli by ste ísť v nedeľu na výlet, ale nemá kto navariť pre celú rodinu? Ak vám každodenné povinnosti ukracujú z voľného času vymeňte spotrebiče. Moderné a inovatívne technológie ovládli už aj kuchyňu a kúpeľňu .

inteligentní domácnost.jpg

Smart aplikácie
Smart aplikácie je pojem, s ktorým sa čoraz častejšie stretávate nie len v oblasti počítačov či mobilov, ale už aj v oblasti domácich prác. Ide o inteligentné spotrebiče, ktoré prostredníctvom wi-fi siete a konkrétnej aplikácie spojíte so svojim mobilným telefónom. Takto môžete ovládať elektroniku na diaľku. Môžete pustiť práčku kým ste v práci, povysávať kým nakupujete, alebo zmierniť teplotu v rúre kým ste na manikúre. A ak zatúžite v nedeľu vstať a dať si okamžite kávu môžete si ju pripraviť priamo z postele.
Moderné elektrospotrebiče sú výdobytkom súčasnej doby, stačí vám len pripojenie na internet, mobil a príslušná aplikácia a získate kopec času pre seba, svoju rodinu či priateľov. Pravdou je, že prádlo do práčky musíte dať osobne, kávu do kávovaru tiež a chladnička sa sama nenaplní, ale odpadne vám kopec starostí.

kávovaar.jpg

Druhy inteligentných spotrebičov.

  • Práčky a sušičky–cez telefón môžete nastaviť program prania, teplotu vody, nastaviť ideálnu rýchlosť otáčok a aj sledovať pranie.
  • Umývačky riadu– môžete vybrať program, zapnúť umývačku a kontrolovať priebeh umývania
  • Chladničky – automaticky sa odmrazujú, ak zabudnete zavrieť dvere, zavrú sa, pomocou fotoaparátu či kamery môžete priamo v obchode cez mobil pozrieť čo potrebujete dokúpiť
  • Rúry na pečenie– obsahujú virtuálnu knižnicu, kde môžete zapisovať recepty, variť podľa videoreceptov,  zmeniť program pečenia, znížiť či zvýšiť teplotu, zapnúť a aj vypnúť rúru. Ak chcete môžete sledovať ako prebieha pečenie aj keď ste mimo domu.
  • Vysávače– môžete ich naprogramovať a podľa toho budú samé vysávať. Môžete kontrolu nad upratovaním zobrať vy osobne a chodiť s týmto spotrebičom ako s autíčkom na ovládanie.
  • Kávovary– cez mobil kávovar zapnete a vyberiete program.

Publikováno v Nezařazené