Dokonalý spánok na taštičkových matracoch.

Pri dnešnej širokej ponuke matracov z moderných materiálov akosi zabúdame na pružinové matrace, ktoré v minulosti tvorili jedinú ponuku na trhu s matracmi. Aj keď sendvičové matrace z PUR peny, studenej peny alebo latexové matrace majú množstvo vynikajúcich vlastností a dnes patria medzi najpredávanejšie, predsa len niektorí zákazníci nedajú dopustiť na matrace pružinové.

pružiny

Pružinové matrace požadovanú pružnosť dosahujú pomocou série viacerých pružín, ktoré tvoria jadro matraca. Tieto pružiny môžu byť klasické Bonellove (veľké pružiny), alebo modernejšie taštičkové, ktorých sa nachádza v matraci niekedy aj viac ako 1000 ks. Veľké Bonell pružiny sa vyznačujú veľmi dlhou životnosťou, vďaka čomu boli dlhé roky jednotkou na trhu. Dnes sa už predávajú menej aj preto, lebo časom sa pružiny uvoľňujú a vydávajú nepríjemné zvuky.

matrac na spanie

Taštičkové matrace obsahujú veľké množstvo maličkých pružín, pričom každá pružina je osobitne zabalená v textílii – taštičke, podľa čoho získali aj svoje pomenovanie. Vyžadované ortopedické vlastnosti tak taštičkové matrace poskytujú na najvyššej možnej úrovni, čo ale nemôžeme povedať o Bonell pružinových matracoch s veľkými pružinami. Technológia veľkého množstva taštičiek umožňuje vytváranie viacerých zón tvrdosti na jednom matraci, čím je dosahovaný dokonalý ortopedický efekt. No vo všeobecnosti sú pružinové matrace oveľa zdravšie ako nekvalitné penové matrace z lacnej PUR peny. Ak hovoríme o zdravotnej stránke týchto matracov, musíme spomenúť jednu vlastnosť, ktorou sú výnimočné spomedzi všetkých matracov. Pružinové matrace sú najvzdušnejšie matrace, takže veľmi ľahko odvádzajú nepríjemnú vlhkosť z matraca von, čím zamedzujú tvorbe plesní a roztočov. Ich vzdušnosť súvisí s ich zložením, keďže medzi pružinami je dostatok vzduchu, ktorý poľahky odstráni pot a absorbovanú vlhkosť z matraca von. Ak hľadáte kvalitný ortopedický matrac, tak špičkové taštičkové matrace spĺňajú túto požiadavku najlepšie, aj keď za kvalitu taštičiek v matraci si trochu priplatíte.

Publikováno v Nezařazené