V čom je kúpa hotovej ready made s.r.o. výhodná?

Sú rôzne cesty, ako sa podnikateľ môže stať vlastníkom firmy alebo spoločnosti. Časovo náročnejšia možnosť, pri ktorej je takisto nutné počítať s častým vybavovaním úradných záležitostí (a zostáva menej času aj energie na podnikanie)- tou cestou je založenie novej firmy, alebo potom je tu tá druhá možnosť, predaj sro cena 41business.com a s ňou príležitosť kúpiť hotovú firmu s históriou alebo „ready made“ bez histórie, čo je rozhodne rýchlejšie riešenie.

idea, plán, akcia

Práve preto kúpu hotovej alebo ready made spoločnosti uprednostňujú primárne podnikatelia, ktorí sa chcú venovať hlavne svojej vytipovanej podnikateľskej činnosti a chcú si pri tom výrazne skrátiť zdĺhavé úradné a administratívne záležitosti. V niektorých prípadoch je dokonca čas veľmi podstatným faktorom úspechu a vtedy je takáto cesta jednoznačne najlepšou voľbou. Ale samozrejme treba byť opatrní, aby ste bez povšimnutia nekúpili firmu, ktorá by na vás mohla preniesť nejaké nevybavené záväzky zo svojej minulosti. A aj v tom je výhoda čistých ready made spoločností bez histórie. Je preto tiež vhodné kupovať ich od overených spoločností, ktoré poskytujú určitú garančnú zmluvu, že sú firmy v ich ponuke čisté.

peniaze, podanie rúk

Rýchlosť zaobstarania si hotovej spoločnosti, to pre niektorých podnikateľov predstavuje nielen príjemné, ale aj významné plus. Zoberme si ako príklad situáciu, v ktorej sa má uskutočniť jednorazový, ale hodnotný nákup so svojou firmou. Takéto príležitosti, napríklad na kúpu vytipovanej nehnuteľnosti alebo auta, tie sú spravidla všetky časovo obmedzené do doby, kým sa nepredajú niektorému zo záujemcov, ktorí sa ozvú medzi prvými. Kým by človek založil novú firmu a túto zaregistroval pre DPH, pravdepodobne by mu táto ponuka ušla. Čo je ale v tomto prípade podstatné- ak je kúpená ready made spoločnosť platiteľom DPH, pri takýchto hodnotných a jednorazových nákupoch sa dá DPH odpočítať.