5 benefitov tvrdého matraca

Aký je váš matrac? Pripomína klbko bavlny alebo by sa dal prirovnať skôr k väzenskej posteli? Bavlnka je síce určite príjemná, no nie tak zdravá. Vojenská posteľ na prvé počutie neznie lákavo, no na druhej strane človeku ponúka mnohé benefity. Poďme sa teda na ne spolu pozrieť. Žena lež prikrytá plachtou na posteli

1. Pohodlnejšia ranná rozcvička
Na tvrdom matraci môžete pokojne precvičovať svoju rannú rozcvičku. Ak ešte žiadnu nemáte, tak si ju čím skôr zostavte. Do postele je veľmi vhodná napríklad joga. Pre malú inšpiráciu, ako svoj deň pekne naštartovať ešte v posteli.
2. Môžete na ňom pracovať
Zvyknete pracovať v posteli? Ak pracujete z domu, tak určite áno. Samozrejme, všetci vieme, že to nie je najzdravšie. Po chvíľke vás začnú bolieť kríže, no a následne celý zvyšok chrbtu. Na tvrdom matraci však môžete pracovať po omnoho dlhší čas. Sedenie na ňom totiž nie je až tak nepohodlné pretože, vám zadok nepadá až na podlahu.

3. Kávička v posteli
Priznajte sa, že milujete pitie kávy v posteli. Niektorí z vás v posteli určite radi raňajkujú a možno i obedujú. No tak i v tomto prípade, tvrdý matrac určite len oceníte šálka nepadne tak rýchlo a tanier bude na ňom stáť úplne dokonale.

4. Pre vášnivých milencov
Ak pri milovaní zvyknete prevádzať pokročilú gymnastiku, na tvrdom matraci to bude omnoho jednoduchšie, pohodlnejšie a aj bezpečnejšie. Tvrdší podklad vás nebude brzdiť v rôznych akrobatických kúskoch a váš sexuálny život opäť naberie na obrátkach. Žena sedí na posteli a hrá sa s ryšavou mačkou

5. JE ZDRAVÝ
Ak spomíname výhody tvrdých matracov, jednoznačne nesmieme opomenúť ani jeho zdravotnú stránku. spánok na tvrdom, je nepochybne omnoho lepší. Telu sa dostane dobrú opora, chrbtica je presne tam, kde má byť a vy ráno nemusíte bojovať s bolestivým vstávaním z postele. Spanie na tvrdom matraci je navyše aj omnoho pohodlnejšie a pokojnejšie.