Do Amazónie jedine s cestovným poistením

Pri pozorovaní svetového vodstva sa môžeme stretávať s viacerými rekordérmi. Jedným z nich je úžasná Amazonka, ktorá sa v súčasnosti hrdí titulom najdlhšia rieka sveta. Ukrýva sa v amazonských lesoch a predstavuje nádherné prírodné bohatstvo s rozmanitou flórou a faunou. S dĺžkou toku 6992 km je skutočne unikátna v celosvetovom meradle. Dokážete si to predstaviť? Možno sa pýtate, kde Amazonka získala také vznešené meno. Označuje odolnosť, hrdosť a nespútanosť bojovných žien, ktoré poznáme z antickej mytológie a práve také vlastnosti má aj Amazonka, ktorá zavlažuje celé územie Južnej Ameriky a dáva mnohoraký život.

amazonka

Už plavba loďou po tejto oblasti je zážitkom – môžete uvidieť dažďové pralesy, palmy, plantáže, nepredstaviteľný svet predstáv, ktorý sa stal skutočným. A samozrejme, neponúka len prírodné zdroje, ale aj živý kontakt s obyvateľstvom v mestečkách, ktorí sú charakteristickí svojím prívetivým správaním a radi vás ponúknu svojou zaujímavou kuchyňou. Ak viete po portugalsky, máte vyhraté, to je totiž najčastejší a oficiálny jazyk v Brazílii, ktorá sa rozprestiera v amazonskom povodí, ale dohovoríte sa aj po španielsky a možno si osvojíte aj jazyk domorodcov Reengage.

amazon

Níl ako najdlhšia rieka v Egypte si zaslúžil prvenstvo už dlhšie, nevedelo sa však o amazonskom pôvodnom zdroji. Tak či onak, je prariekou, ktorá sa stala oporným pilierom prvých civilizácií. Egypt bola skutočne obdivuhodná ríša, ktorú dodnes poznáme vďaka pyramídam – hrobkám, kde sa na večný odpočinok ukladali faraóni. Viera v posmrtný život, prepojenie s prírodným cyklom, ale aj množstvo zvieracích bohov, to všetko priamo určovalo vzostup a neskôr pád tejto civilizácie. Níl však podobne ako pyramídy pretrval a aj dnes sa plavbou cez tento veľtok môžete pokochať netradičnou kultúrou, ktorá vás absolútne uchváti. Aké by však boli dovolenky či výlety, ak by sme nemysleli na našu bezpečnosť? Netreba vyvinúť ani veľa námahy – stačí kontaktovať cestovné poistenie poisťovne AXA a hor sa dobývať svet!