Jamajka

  • Slnečná a pohostinná Jamajka každým rokom prijíma čoraz viac turistov. To je pochopiteľné: ostrov sa môže pochváliť krásnou exotickou prírodou, krásnymi plážami, miestami nedotknutými ľuďmi, ako aj dobrou infraštruktúrou – hotelmi a reštauráciami pre každý vkus a rozpočet. Táto krajina láka cestovateľov nielen s prírodou, ale aj svojou jedinečnou jamajskou kultúrou. Africké, britské a karibské poznámky sa tu zmiešajú a tu vzniká hudobný štýl reggae – synonymom harmónie a mieru.

jamajka

  • Hlavné mesto Jamajky – Kingston (Kingstown) – sa nachádza vo východnej časti ostrova. Je to ekonomickejšie ako turistické centrum krajiny, mesto je veľmi moderné – bolo prestavané po zemetrasení v roku 1907. Nájdete tu  veľký prístav, kde sa môžete pozrieť na veľké výletné lode, múzeá, reštaurácie, vodné zábavné centrá . Port Antonio na východe ostrova je obľúbený svojimi vynikajúcimi plážami, luxusnými domami celebrít a skutočnosťou, že tu bol natočený film "Treasure Island".

 

  • Podnebie je tropické, vlhké. Teplota vzduchu v zime a v lete je takmer rovnaká. Najhorúcejšie mesiace sú júl a august. "Najlepšie" (podmienené) obdobie je od januára do marca, v noci môže teplota klesnúť na +20 .. + 22 ° C. Teplo a vlhkosť sa tu ľahko prenášajú, pretože vietor neustále vyfúkne z mora, vytvára príjemný chlad. Najmladšie mesiace sú máj a október. Od júna do novembra sú možné tropické hurikány, ktoré sú charakteristické pre celý karibský región. Priemerná teplota vody je +24 … + 26 ° C, priemerná teplota vzduchu za mesiace: január – február +25 ° C, marec – apríl +26 ° C, máj – jún +27 ° C, júl – október +28 ° C , November – december +26 ° C.

 letadlo

  • Bezpečnostná situácia v krajine je nejednoznačná. Na území hlavných turistických oblastí sa cestujúci nemusia starať o osobnú bezpečnosť: existuje dobre zavedená práca vlastných bezpečnostných služieb a navyše existujú špeciálne policajné jednotky. Ale mimo strediska by ste mali byť veľmi opatrní pri komunikácii s miestnymi obyvateľmi.