Otvorené a svetlé priestory

Raz za čas mám naozaj veľkú túžbu zmeniť niečo vo svojom domove. Môjmu manželovi to spočiatku veľmi prekážalo, no postupom času si zvykol na to, že sa mu doma raz za čas objavujú nové veci. Raz som chcela zmeniť osvetlenie. Tak som všade zmenila lampy, bodové svetlá, dokonca som vybrala nové svetlá aj do kúpeľne a kuchyne. Myslím si, že zmena nemusí byť nevyhnutne zlá. Práveže mám pocit, že je občas priam potrebná. No môj manžel si niekedy myslí, že je to moja choroba, teda skôr niečo ako moja osobná závislosť.

kolo

Dohoda znela, jedna zmena za rok

Tak sme sa dohodli, keď už manžela naozaj hnevalo, že neustále kupujem niečo nové do nášho bytu. Ustúpila som mu, hoci som nemala najmenšie poňatie, ako to vlastne zvládnem. No podarilo sa mi to. Zvykla som si na to a zmenu som už ani nepociťovala. Manžel bol zo mňa nadšený, keď som sa nesnažila náš byt prerobiť viac ako tri roky. A ja som cítila, že mi je lepšie.

Prišiel s tým za mnou sám

Preto som zostala naozaj veľmi zaskočená, keď raz za mnou prišiel s myšlienkou, že by sme mali náš byt prerobiť. Chcel urobiť úplnú prerábku, pretože mal pocit, že náš domov je akýsi staromódny a niektoré veci mu pripadajú už skutočne gýčovité. Pousmiala som sa nad tým, pretože mi napadlo, že mu tie malé zmeny, ktoré som doma robila asi začali chýbať. No s radosťou sme sa spolu pustili do prerábania.

dveře

Začnite od maličkostí

Nikdy nie je dobré, keď začnete robiť veľké veci odrazu. No ja som chcela, aby sme skúsili nejakú radikálnu zmenu, ktorá bude zároveň aj praktická. Ukáže môjmu manželovi či je toto to, čo naozaj chce. Preto som sa rozhodla, že nám kúpim sklenené dvere. Nie do všetkých miestností, ale predsa len, bude to určite dosť veľká zmena. Manžel však bol nadšený z toho ako sa zrazu náš priestor celý prekrásne otvoril. Všade bolo veľa svetla a jemu sa to naozaj veľmi páčilo.

Publikováno v Nezařazené