Rýchle a lacné riešenie rekreačnej chaty? Poobzerajte sa po mobilných domoch

Mobilné domy si v zahraničí, už dávno, získali svoju popularitu. Veď ani niet divu. Vyberiete si ten „pravý“, zaplatíte, firma vám ho dovezie na vami určené miesto a môžete bývať. Naše klimatické podmienky síce nie sú úplne vhodné na celoročné využívanie takýchto príbytkov, ak však chcete týmto spôsobom vyriešiť svoju rekreačnú chatku, ide o veľmi dobrý nápad.Mobilné domy postavené na lúke vedľa seba

Čo vám mobilný dom ponúka

Mobilný dom je, zjednodušene povedané, akási väčšia maringotka, ktorá je však kompletne zariadená. To znamená, že sa v ňom nachádza toaleta, sprcha, kuchyňa a taktiež priestor na bývanie, teda spálňa a akýsi zmenšenina obývacej izby. Konkrétny počet izieb závisí samozrejme od konkrétnych kúskov.

Výhodou je najmä to, že nemusíte riešiť žiadnu stavbu. Mobilný dom jednoducho odstavíte na vybranom mieste a môžete si začať užívať. Pokiaľ by ste si o nejaký čas zohnali lepší pozemok, svoj domček pripnete o auto ( to musí byť samozrejme stavané na danú váhu stavby) a bez problémov ho presuniete.

Nie je to karavan

Mobilný dom nie je karavan, teda nie je určený na pravidelné cestovanie. Na rozdiel od karavanu, vám však ponúka i omnoho väčší komfort. Ak hľadáte skôr prístrešok na pravidelné presúvanie, je samozrejme lepšie ostať pri spomínanom dome na kolesách, teda karavane, poprípade klasickom stane.Hnedobiely mobilný dom fotený z diaľky

V zime, by vám bola zima

Väčšina mobilných domov, bohužiaľ, nie je stavaná na naše klimatické podmienky. Hovoríme najmä o období zimy. Pokiaľ by ste však chceli domček využívať aj v chladnejšom období roka, môžete si ho bez problémom zatepliť.
Alternatívou sú, už zateplené, mobilné chatky. Musíte sa teda dopredu dobre rozhodnúť, na čo presne, má táto mini stavba slúžiť. Pokiaľ by ste sa rozhodli pre kúpu zatepleného prístrešku, musíte sa pripraviť aj na, o čosi, vyššiu cenu. Na druhej strane sa však vyhnete akýmkoľvek stavebným prácam a nákupu materiálu, takže nejde o úplne nevýhodné riešenie.