Top 5 vitamínov v prírodných výrobkoch!

  1. Vitamín A je skupina nenasýtených organických zlúčenín rozpustných v tukoch a jeho deriváty sú známe ako retinoidy alebo karotenoidy. Retinoidy sa nachádzajú v živočíšnych zdrojoch (napr. Ryby, vajcia, mlieko, syr atď.) A zahŕňajú retinol, retinylacetát a retinyl palmitát, zatiaľ čo karotenoidy sa nachádzajú v rastlinných potravinách (napr. Mrkva). Známym príkladom karotenoidu je beta-karotén. Vitamín A a jeho deriváty sú tiež silnými antioxidantmi. Vitamín A môže pomáhať pri budovaní kolagénových vlákien v derme, pomáha posilňovať tkanivá v koži, obnovuje pružnosť v pokožke, a tým opravuje alebo účinnejšie zlepšuje vrásky a jemné vrásky spôsobené častým vystavením slnku. Vitamín A sa vyskytuje vo výrobkoch, ktoré sa dajú používať ako denné krémy, gély a séra, ako aj očné krémy, ktoré bojujú proti jemným vráskam a vráskam. Vzhľadom na schopnosti retinolu a jeho derivátov na opravu pleti sa tieto látky často používajú vo výrobkoch na opravu strií a jaziev, ako aj vo výrobkoch na ošetrenie akné.citron.jpg

  1. Vitamín B. Najbežnejšie používaná forma vitamínu B používaná v starostlivosti o pleť. Dôvodom je to, že vykazuje mechanizmy na posilnenie a regeneráciu štrukturálneho proteínového kolagénu, ktorý zase znižuje príznaky starnutia často spojené so stratou proteínového elastínu, ako sú jemné línie a vrásky. V akom type produktu sa tento vitamín nachádza? Vďaka rôznym výhodám niacinamidu v pokožke sa tento vitamín nachádza v prípravkoch proti starnutiu pleti, ktoré sa môžu používať každý deň, ako sú nočné krémy a séra, ako aj v krémoch na tvár a telových krémoch, ktoré pomáhajú znižovať výskyt vrások a zaisťujú hydratáciu. Medzi ďalšie produkty patria výrobky na ošetrenie akné, ako sú krémy a / alebo gély na ošetrenie škvŕn a výrobky proti začervenaniu.
  2. Vitamín C sa bežne vyskytuje v prípravkoch proti starnutiu a vo výrobkoch určených na umývanie, ako sú krémy na ošetrenie očí (tiež vďaka účinkom na zjasnenie pokožky), výrobky na mikrodermabráziu, krémy na tvár a anti-aging sérum na tvár, ktoré pomáhajú znižovať vzhľad jemných línií a vrások a tiež rozjasňujú vzhľad pokožky.voda v láhvích.jpg
  3. Vitamín E sa nachádza v širokej škále denných kozmetických prípravkov proti starnutiu a starnutiu, ako sú telové a tvárové oleje a séra, balzamy na pery, telo a tvár, čistiace prostriedky na tvár a rôzne masky. Nachádza sa tiež v nočných, denných a očných krémoch, ako aj v telových krémoch, sprchových krémoch, kúpeľových mliečnych výrobkoch a na umývanie rúk. Ich účelom je regenerovať pokožku a slúžia aj v boji proti starnutiu.
  4. V porovnaní s ostatnými vitamínmi sa vitamín K nachádza v minimálnom počte produktov, je však obľúbenou voľbou pre denné použitie, ako zvlhčovače tváre a krémy, séra a výrobky na ošetrenie očí, kde jeho účelom je bojovať proti príznakom starnutia.