Ako ochrániť vaše vlasy pred slnečným žiarením

Hydratácia
Toto je rovnako dôležité, a zároveň základná činnosť. Letné slnko robí naše telo náchylnejšie k dehydratácii. Preto je nevyhnutné, aby ste vyživovali svoje vlasy z vnútra pitím dostatočného množstva vody.
Ak pohár vody v pravidelných intervaloch vyzerá ako náročná úloha, jedzte potraviny, ktoré majú vysoký obsah vody, ako uhorka, ananás, pomaranč a melón. Sú super hydratačné a slúžia ako jednoduché stredisko pre vašu každodennú fixáciu vody.
Okrem hydratácie vášho tela je tiež dôležité, aby ste vyživovali svoje vlasy lokálne. Vyberte si šampón a kondicionér s hydratačnými vlastnosťami. Kombinácia oboch spevňuje každý prameň vlasov a zabraňuje jeho vysychaniu.

kráska.jpg

Kondicionér
Vzhľadom na drsné účinky UV žiarenia, a to aj pri starostlivom hydratačnom rituáli, môže zdravie vlasov v tejto sezóne degradovať.
Olejová masáž nielenže dodáva vlasom stratený lesk, ale tiež stimuluje prietok krvi v pokožke hlavy, ktorá posilňuje korene a znižuje vypadávanie vlasov.
Tip: Ak vaše vlasy nemajú vlhkosť a výživu, naneste kúsok olivového oleja do čerstvo umytých vlasov a zabaľte ich do uteráka po dobu približne 10 až 15 minút na hydratáciu.
Strihanie
Suché a krehké vlasy sú letnou nočnou morou, vďaka ktorej sú vaše vlasy náchylnejšie ku rozštiepeným koncom. Ak chcete znížiť škody a zabrániť rozdeleným koncom, je dôležité, aby ste im dopriali pravidelné podstrihnutie každých šesť až osem týždňov.

modelka.jpg

Povedzte nie tepelným úpravám
Najlepšie je nosiť vlasy v prirodzenej forme počas leta. Nadmerné vystavenie slnečnému žiareniu zbavuje hrivu vlhkosti a robí ju suchou. Preto tepelný štýl úpravy v tomto počasí často vedie k suchým vlasom.
V tejto sezóne si osvojte prirodzenú štruktúru vašich vlasov. Obmedzte používanie tepelných nástrojov, ako sú sušiče, narovnávacie žehličky a kulmy, aby ste predišli lámaniu vlasov.
Tip: Preskočte sušenie fúkaním a nechajte vlasy schnúť prirodzene.