Ako vytvoriť efektívnu videoreklamu na sociálnej sieti

Podľa Facebooku , ľudia pozerajú päťkrát dlhšie na video ako na statický obsah na Facebooku a Instagrame. Vytváranie propagačných videí je teda efektívnym spôsobom, ako propagovať vaše podnikanie a osloviť miliardy používateľov na Facebooku. Preto je múdre zvážiť testovanie videí vo vašich kampaniach.
Tu je návod, ako vytvoriť efektívne videoreklamy na sociálnych sieťach:

webové stránky.png

Povedzte príbeh.
Ak chcete vytvoriť promo video, ktorá rezonuje s vašou cieľovou skupinou , musíte rozprávať príbeh. Keď poviete príbeh, na ktorý sa vaši ideálni zákazníci môžu vzťahovať, budú s väčšou pravdepodobnosťou venovať pozornosť.
Jednoduchý spôsob, ako rozprávať príbeh, ako aj zaujať pozornosť je položenie otázky.
Zamyslite sa nad bodmi bolesti vašej cieľovej skupiny a vytvorte príbeh pre svoju reklamu s videom okolo týchto bodov. Pamätajte si, že pútavý príbeh začína konfliktom a potom ukazuje riešenie (váš produkt alebo služba). Dobrý príbeh zaujme pozornosť vašich divákov, vtiahne ich do deja a potom si ho budú pamätať.
Zachyťte pozornosť okamžite.
Najdôležitejšie je niekoľko prvých sekúnd vášho videa. Najefektívnejšie videoreklamy sú krátke. mnoho online marketingových špecialistov odporúča, aby boli uchovávané pod 30 sekúnd. Navyše, ľudia majú krátku pozornosť. Mnohí používatelia budú pozerať iba prvých pár sekúnd reklamy, ktorá ich zachytí a potom prejdú ďalej.
Nečakajte až do konca videa, aby ste vytvorili dramatické odhalenie vášho produktu. Aj keď používatelia nezostanú pozerať až do konca videoreklamy, získajú aspoň vašu správu.

klapka.jpg

Premeňte statické obrázky na video.
Ak nemáte žiadne kvalitné marketingové alebo produktové videá, alebo ešte nie ste spokojní so svojimi schopnosťami natáčania, nebojte sa. Stále môžete vytvárať zaujímavé videoreklamy pomocou statických obrázkov vašich produktov.
Facebook nedávno pridal nové funkcie do svojej súpravy Video Creation Kit, ktorá vám umožní vziať si statické obrázky a previesť ich na video. Tento nástroj dokonca ponúka šablónu, ktorá vám umožní nahrať jeden statický obrázok a pridať pohyb.