4 spôsoby, ako sa správne ospravedlniť

Ospravedlnenia sú niečo, čo radi prijímame a nenávidíme. A najmä ako vodca sú tvrdí. Vyžadujú si veľkú pokoru, ktorá spochybňuje vašu pýchu a ego. Sú to otvorené priznanie neúspechu a previnenia, ale keď sú doručené s úprimnosťou, majú moc.
 
Nikto nie je dokonalý. Lídri nie sú výnimkou. Je to, ako reagujú na tie chyby, ktoré im buď zarábajú, alebo im stoja v dôveryhodnosti a dôvere k ostatným.pozadí.jpg
 
Bohužiaľ, príliš veľa lídrov dáva povrchné ospravedlnenie naložené výhovorkami a vinou. Stávajú sa defenzívnymi a snažia sa ospravedlniť svoje činy. Ospravedlnenie kvôli ospravedlňovaniu je dômyselná urážka tých, ktorí sú poškodení. Ak chcete, aby sa vo vašej spoločnosti brali vážne, je dôležité vedieť, prečo je ospravedlnenie nevyhnutné a poskytnúť ho spôsobom, ktorý je úprimný a čestný.
 
Tu je pár spôsobov, ako sa správne ospravedlniť pri najbližšej chybe.
 
Vlastné chybu.Umiestnenie viny alebo pokus o ospravedlnenie vašich činov len zníži silu vašej ospravedlnenia a ublíži vašej dôveryhodnosti. Použitie ospravedlnenia na ospravedlnenie vašich chýb len zintenzívni pocity odmietnutia, nepriateľstva, hnevu a bolesti. Jednoducho vlastníte svoju chybu. Uznať, čo ste mali urobiť inak a zaviazať sa k zmene v budúcnosti.
 
Najprv sa ospravedlňujte.Ak bola chyba alebo previnenie výsledkom spoločného úsilia alebo spolupráce ľudí, ako prvá sa ospravedlníte. Keď rozbijete ľad, dáte povolenie ostatným, aby urobili to isté. Môžete tiež vytvoriť očakávanie, že iní na vine by sa mali ospravedlniť, keď sa urobia chyby. Ukazuje, že máte vo svojom rozhodnutí odvahu a dôveru. Napokon poskytuje odvahu ostatným, ktorí sa obávajú, ako môže byť ospravedlnenie vnímané.
 
Zvážte vaše slová.Pred ponáhľaním sa do ospravedlnenia zvážte, ako bude prijímač interpretovať, čo hovoríte a ako to hovoríte. To, čo hovoríme, keď pripustíme chybu, môže ovplyvniť dôveru, ktorú vytvárame vo vzťahu napredujúcom. Ak naše slová neberieme do úvahy, môžeme uraziť zranenie a ohroziť naše spojenie. Jednoduchý „Prepáč“ je dlhý krok. Keď povedal v srdečnom, zmysluplnom spôsobe, rezonuje s vaším tímom, ktorý im umožňuje zažiť autentickosť vo vašej ospravedlnení.
 demografika.jpg
Byť špecifický.Viete, za čo sa ospravedlňujete. Neponáhľajte sa ospravedlniť bez všetkých faktov. Dotknutá osoba musí vedieť, že ste úplne pochopili, za čo sa ospravedlňujete. Mať všetky fakty vám umožní vypracovať a uznať väčšie vlastníctvo. V opačnom prípade príjemcovia uvidia vašu ospravedlnenie ako polovičaté a chýbajúce pravosti.
 

Publikováno v Nezařazené