Nohy ako vrastené do betónu? Nechajte si skontrolovať cievy

Medzi najčastejšie ochorenia žíl dolných končatín http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php, patria nepochybne kŕčové žily. Tento zdravotný problém, ktorý však mnohí ľudia podceňujú, treba začať riešiť čím skôr. Práve včasná diagnostika a následné zahájenie liečby, môžeme označiť ako za najúspešnejší kľúč k uzdraveniu. Kŕčové žily jednoznačne nepodceňujte. Môžu totiž viesť k tragickým následkom.
Nohy vyložené na betónovom zábradlí balkónu

Pocit ťažkých nôh nevyriešia gély

Ťažké nohy, opuchy a bolesti patria k tým najvýraznejším varovným signálom, ktorým by ste mali venovať dostatok pozornosti. Mnohí ľudia radšej zájdu lekárne a svoje nohy „liečia“ voľne predajnými gélmi alebo výživovými doplnkami. V podstate nemáte čo pokaziť, no na druhej strane, svoj problém takýmto spôsobom vyriešite len ťažko. Pamätajte, že základom liečby kŕčových žíl je najmä správna diagnostika, ktorá by mala byť vykonaná čo najskôr po objavení prvých príznakov ochorenia.

Drobnosť, ktorú je ešte potrebné vysvetliť, je samotný pocit ťažkých nôh. Tento stav sa veľmi ťažko opisuje slovami. Každý totiž môže tieto problémy pociťovať trochu rozdielne. Niekto môže maž problém s chôdzou, iný zas komplikácie cíti pri dlhšom sedení. Pamätajte, že je úplne jedno, v akej situácii vaše nohy „ neposlúchajú“. Jednoznačne nejde o normálny stav.
Človek s nohami trčiacimi zo skaly

Tri samostatné žilové systémy, ktoré však bez seba nemôžu fungovať

V dolných končatinách máme až tri typy žilových systémov. Prvý z nich tvoria povrchové žily, pod nimi sa nachádzajú žily spojovacie a posledný systém tvoria hlboké žily. Ak sú vaše nohy zdravé, krv prúdi z povrchového systému smerom dovnútra dolných končatín, teda do hĺbkového systému. K problémom s kŕčovými žilami dochádza vtedy, keď dôjde k poškodeniu povrchových žíl. Následne samozrejme dochádza k poruchám ostatných systémov a problémy sa začínajú hromadiť. Oslabené cievne steny, ventily, ktoré zabezpečujú správne prúdenie krvi a tak ďalej.