Arkádové hry

Z čoho vlastne vznikol názov arkáda. Arkáda je vlastne akýmsi druhom stavby. Arkádová hra je hra, kde niečo máte postaviť a rýchlosť tejto činnosti sa postupne zvyšuje.

kostky

Prezerala som si arkádové hry v počítači :

  • Forza Horison
  • Metro exodus
  • Odyseu
  • Beat Saber

Nevedela som, ktorá by sa mi páčila. V tom vošla moja babička, ktorá bola v tom čase u nás na návšteve. Prišla si do mojej izby vypiť kávičku a poklebetiť o mojej škole. Niekedy mám tieto rozhovory rada, no v danej chvíli som len stroho odpovedala na jej otázky.
Zbadala, že som sústredená na niečo úplne iné a že ju sotva vnímam. Odišla z izby no po chvíli sa vrátila, S úsmevom sa na mňa pozrela a doniesla niečo čierne podlhovasté v ruke.
Sadla a začala niečo robiť. Vydávalo to čudný zvuk. Nedalo mi to a prišla som k nej sadnúť.

S úžasom som pozerala ako moja babka hrá celkom zručne hru s ukladaním kociek. Prišlo mi to strašne jednoduché. S úsmevom som sa no to pozrela a uškrnula som sa. Babka mi povedala, že je to stará hra TETRIS a že veru je pomerne zložité ju hrať dobre. Vyzvala ma na súboj. Nechcela som ku uraziť, tak som to teda skúsila. Verte či neverte moja babička bola oveľa rýchlejšia a logickejšia ako ja. Neuveriteľné ! Šesťdesiat osem ročná žena porazí školáka !
Vysvetlila mi, že túto hru vytvorili vlastne Rusi a že získala obrovskú obľubu po celom svete. Od tejto chvíle táto hra veru tróni na poličke vo WC a každý jeden sa s ňou tam rád aj zahrá.

děti

Babička ma zas raz prekvapila. Nikdy som si veru nepomyslela, že moja babka hrá hry.
Život je jedno prekvapenie za druhým- smiala sa. Ktovie, čím ma prekvapí najbližšie? Možno sa mi ju podarí presvedčiť, aby sme si zahrali spolu niektorú z mojich hier. Nikto v triede mi nechcel veriť, že babka hrá hry! Spolužiaci sa chcú k nám domov na moju zázračnú babičku pozrieť. Závidia mi ju !