Ako zatočiť s prejedaním sa

Prejedanie predstavuje veľmi veľký problém dnešnej spoločnosti či už mladých, alebo starších ľudí. Nevzniká len tak bez príčiny, ako podľa môjho celoživotného presvedčenia, bez príčiny nevzniká jednoducho nič. Prejedanie má pôvod najmä v našom psychickom zdraví, a preto ak chceme zmeniť svoje stravovanie, musíme sa väčšinou pozrieť trochu hlbšie do samých seba. Konzumácie nezdravého jedla nás však nerobí v skutočnosti šťastnými – to je to najdôležitejšie, dáva nám tento pocit len na chvíľu, potom však prichádzajú výčitky a zlé svedomie. Ako teda zabrániť tomu aby sme jedli príliš veľa?brambůrky.jpg

  • Pite veľa vody– čistá voda je jedným z takmer najjednoduchších pravidiel dobrého zdravia, peknej a zdravej postavy, ale je najdôležitejším pravidlom taktiež aj pri redukcii nadmernej váhy, alebo aj iba keď chceme zhodiť iba pár nadbytočných kíl. Vodu treba piť, stále a veľa – najlepšie čistej, minerálnej alebo s citrónom. Denne by sme mali vypiť pri najmenšom aspoň 2 litre vody, aj to viac je len lepšie. Voda pomáha pri chudnutí, a napĺňa náš žalúdok a teda nemáme pocit hladu tak často. Navyše nás veľmi dobre prečisťuje a zbavuje telo toxických látok.
  • Jedzte pravidelne, malé porcie – Nejedenie nikdy nebolo a nikdy ani nebude správnou cestou, ako zhodiť váhu. Je to síce takzvané chudnutie na rýchlo – je však veľmi nezdravé a môžete si privodiť veľmi veľa zdravotných problémov. Lepšou voľbou pre vás je preto začať chudnúť postupne, pomaly a to tak, že budete dodržiavať pravidelné jedenie – raňajky obed večera, budete jesť menšie porcie, a potravu dobre prežujete. Pri jedení iba jedzte, nesústreďte sa na nič iné a uvidíte, že si jedlo nie len viac vychutnáte, ale vás aj viac zasýti.

oplatky.jpg

  • Zelenina a ovocie– mali by ste ich jesť každý deň aspoň v takom množstve, ak osi dáte čokoľvek iné. Ku každému jedlu si nakrájajte čerstvú zeleninu, nahraďte ju za prílohu vo forme ryže či zemiakov, a verte že schudnete zaručene. Možno to bude trvať trochu dlhšie, ale chudnutie je beh na dlhú trať a trpezlivosť ruže prináša.