Svetlo von aj dnu? Prečo nie?

Na pozitívne zmeny v domácnosti stačia len drobné úpravy, nemusíte hneď meniť všetko od základov, možno by ste mohli začať od svietidiel. Pokým sa k tomu neodhodláte, ani si neuvedomíte, akú úlohu zohrávajú a že ich výber ovplyvní atmosféru celej domácnosti.

mechanika

Treba si dať záležať na výbere
A pritom to zďaleka nestojí veľa peňazí ani námahy a dosiahnete fantastický efekt. Poteší vás pri každom šťuknutí vypínačom, keď sa večer vrátite domov a v pohode si budete vychutnávať vašu šálku kávy alebo čaju. Osvetlenie zvykne byť pri zariaďovaní druhoradé, neprikladáme mu veľký význam, ale je fakt, že nesprávne nasvietený interiér dokáže pokaziť dojem aj z najluxusnejšieho a najprepracovanejšieho priestoru. Preto je dôležité zamerať sa a súbežne s projektom myslieť aj na to, aký typ a koľko svietidiel si do bytu nainštalujete. Na výber je toho na trhu nepreberné množstvo, záleží na štýle, v akom je zvyšná časť interiéru.

Dom má viac možností
Nehrá rolu miesto, kde bývate, či je to byt alebo dom, všade potrebujeme svietiť a všade chceme mať oku lahodiace a zároveň praktické svetlo. Koľko ľudí, toľko chutí, ale vidieť musíme všetci. V prípade domu sú nároky na osvetlenie exteriéru a interiéru často rozdielne, ale nemusí to byť vždy pravidlo.

katedrála

Zladiť ich je dobrý nápad
Veľmi zaujímavý a netradičný je nápad osadiť rovnaké typy do vonkajšieho aj vnútorného priestoru. To bol doteraz dosť zaznávaný spôsob, ale neexistuje žiadne pravidlo, ktoré by to zakazovalo. V dnešnej ére plnej nepreberných možností a technického pokroku to nie je nič nemožné. V rovnakom dizajne, ale prispôsobené tomu, v akom prostredí budú inštalované, vytvoria perfektný tandem a netradičný dojem. Dvor, záhrada alebo altánok sa vďaka tomu predstavia v úplne odlišnom vnímaní celkovej atmosféry. Výbornou voľbou sú led reflektory, fantasticky rozsvietia celý priestor pri dome a zároveň splnia aj praktickú funkciu osvetlenia prístupu k dverám. A to je predsa dôležité, nie?