Atény plné chuti

Rozmýšľate kam sa tento rok vydať na poznávací zájazd v rámci Európy. Máme pre vás skvelý tip a ním sú Atény počet obyvateľ. Hlavné mesto Grécka, ktoré sa počtom obyvateľov, radí medzi najväčšie metropoly Európy, vás okrem svojej antickej histórie ohúri aj svojou gréckou kuchyňou a a dobrou atmosférou v miestnych baroch a kaviarňach. Samozrejme grécky šalát asi nikomu netreba predstavovať, a objednať si ho môžete skoro v každej taverne. Pre milovníkov mäsa je tu skvelý grécky gyros, ktorý si môžete dať v každom stánku rýchleho občerstvenia v chutnej placke spolu s hranolkami, ale aj ako pravý obed na tanieri.

Atény

Ochutnať tiež môžete suvlaki, čo je mäso na ražni a pre labužníkov majú veselí grécki domáci aj porciu pečeného mäsa. Dokonca ak prídete v období sviatkov, najmä na Veľkú Noc, uvidíte takmer na každej ulici hlavného mesta piecť nejaké to malé jahniatko, čo je neoddeliteľnou súčasťou veľkonočného gréckeho stola. Pre tých, ktorí chcú ochutnať pravé grécke špeciality, je tu ponuka pečených rýb a morských plodov pečených na pravý grécky spôsob. Ako vo všetky prímorských mestách aj tu musíte počítať s dosť vysokou cenou za takýto chod. Po dobrom obede si nezabudnite dať niečo sladké a nejakú dobrú grécku kávu.

Grécko

Tureckú kávu, alebo nášho dobrého „turka“ radšej pred Grékmi nespomínajte. Aj keď je to ten istý typ prípravy, v Grécku je to jednoducho grécka káva, ktorá sa podľa starého gréckeho spôsobu robí na horúcom piesku. Áno správne ste počuli. Voda zovrie na horúcom piesku a spolu s kávou sa vyleje do hrnčeka. U nás sa jej najbližšie podobá klasická zalievaná káva. V Aténach môžete nájsť množstvo kaviarničiek, ale aj cukrárničiek, ktoré vám ponúkajú množstvo malých a veľmi sladkých zákuskov, ako aj zaujímavých mini zmrzliniek, ktoré sa jednoducho oplatí ochutnať. V Aténach určite hladný neostanete.