Máte radi lekárov?

Návšteva lekára sa u mnohých z nás spája s negatívnymi spomienkami. Niektorí zažili nepríjemný osobný prístup, niektorí museli podstúpiť nepríjemné vyšetrenia. Nájdu sa aj takí z nás, ktorí nemajú žiadny racionálny dôvod neznášať či obávať sa svojho lekárom. Napriek tomu návštevu ambulancie odkladajú zo dňa na deň, z týždňa na týždeň, z mesiaca na mesiac. A to nemusí byť vždy ten najsprávnejší prístup.

lékař

Absolvujete pravidelné vyšetrenia?

V prípade obvodných lekárov je veľmi dobré, dokonca v niektorých prípadoch povinné, navštíviť svoje lekára aspoň raz ročne. Niektoré zdravotné poisťovne totiž v opačnom prípade odmietajú hradiť prípadné náklady za zdravotné problémy. Aj keď to možno znieť podivne, zdravotná poisťovňa veľmi ľahko vyvodí dôsledky z takéhoto nezodpovedného prístupu. Preto odporúčame, aby ste tieto ročné návštevy svojich lekárov nepodceňovali.

Pozor na zubárov!

Nie, zubného lekára sa vôbec nemusíte obávať. To, čo tu hovoríme, nie je o strachu z vŕtania, aj keď väčšina ľudí sa toho veľmi bojí. Ide tu opäť o vaše náklady na prípadnú nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť. A u zubného lekára to platí dvojnásobne! Pretože pokiaľ aspoň raz ročne neabsolvujete preventívnu prehliadku, zdravotná poisťovňa odmietne hradiť akýkoľvek zubný zákrok, aj keď je akútneho charakteru. A platiť plne hradené služby zubného lekára, to môže zaťažiť nejednu peňaženku. Už aj tak sú tieto služby pomerne drahé a to aj v prípade, že ich čiastočne prepláca vaša zdravotná poisťovňa.

zubař

Niektoré zdravotné poisťovne však nezostávajú len pri povinných preventívnych prehliadkach a prípadných sankciách či dôsledkoch z nesplnenia si tejto povinnosti. Niektoré zdravotné poisťovne sa vám naopak dokonca odmenia za vašu návštevu u zubára. Napríklad bonusom v určitej výške, ktorým vám preplatia navyše vaše náklady za zubné zákroky.
Prečo teda nevyužívať tieto možnosti v plnej miere? Zabudnime konečne na tie predsudky voči lekárom a starajme sa jednak naše zdravie, ako aj o našu peňaženku.