Sociálne byty v rôznych mestách

Stretli ste sa už s pojmom sociálne byty? Sú poskytované občanom, ktorí majú na ne nárok. Nie je to také ľahké sa dostať do takéhoto bytu, pretože sa posudzujú rôzne požiadavky, ktoré má každá obec iné. Rôznia sa podľa dostupnosti bytov a či majú ľudia o ne záujem alebo nie. Sú oblasti, kde je akútny nedostatok bytov a potom sa stávajú rôzne prípady nakladania s týmito bytmi.

balkony

Prečo?

Pretože jednoducho ako som už spomínala, Slováci sa nezaprú. Chcú byť ziskový za všetkých okolností. Problém s týmito bytmi je ten, že sa nikdy nebudú dať odkúpiť. No niektorí občania, ktorí by mali záujem o tieto byty, nespĺňajú kruté a prísne požiadavky, ktoré sú kladené na tieto byty. Hlavne teda v oblastiach, kde je o ne veľký záujem sa pravidlá prideľovania bytov sprísňujú, pretože iné kritérium by potom nemali. A nemali by ako rozhodnúť o pridelení bytu.
No a keďže sú Slováci národ dosť podnikavý, tak oni si tieto prenajmú. Zo začiatku v nich bývajú a potom začnú špekulovať. Akútny nedostatok bytov, tak ja si nájdem niečo iné alebo si zoberiem hypotéku a byt budem naďalej držať vo svojom. Prenajmem ho zúfalým ľudom, ktorým sa byt neušiel a ešte na tom aj zarobím, čo mi môže splácať moju hypotéku.

balkonky

Záver

Super premyslené, ale výsledok je taký, že ľudia na ľuďoch chcú zarábať. Na sociálnych bytoch sa robí biznis. Na tých bytoch, ktoré by mali byť poskytované len tým, čo naozaj majú problém zohnať poriadne a slušné bývanie… Je to veľmi smutné, ale bohužiaľ v dnešnej spoločnosti je to tak. Ľudia bez chrbtovej kosti pobehajú všade okolo nás a dovolím si dokonca tvrdiť, že ich stále a stále pribúda. Ak to takto pôjde aj naďalej, nedovolím si ani skúšať hádať ako to dopadne. Tak si radšej zabezpečte iný byt ako spoliehať na takýto, lebo je to ako lotéria. Nikdy neviete, čo bude. Ako všetko dopadne.

Publikováno v Nezařazené