Steny bytu pokryté zvukovo absorbčnými doskami vytvoria útulný domov

Pri zariaďovaní našich domácností alebo kancelárií sa mnohí riadime pravidlom, že dôležitý je nielen moderný dizajn týchto interiérov, ale prvoradá je aj skutočnosť, ako sa budeme v týchto priestoroch cítiť. A platí to rovnako o domácich interiéroch ako aj o pracovných priestoroch, kde taktiež trávime podstatnú časť nášho života.
Dôležitými faktormi príjemného interiérového prostredia sú materiály a farby zvolených materiálov, alebo významným faktorom je aj moderné osvetlenie, ktoré vo večerných hodinách dokáže navodiť veľmi príjemnú atmosféru.

odhlučnění stěny

K takýmto veľmi často zanedbávaným faktorom však patrí aj akustika obývaných interiérov, v ktorých sa často zdržiavame. Nie každý má to šťastie, že býva niekde na samote za mestom, kde rovnako ako v exteriéri aj všetky obytné priestory sú akousi oázou pokoja a príjemného ticha.

Väčšina našich bytov a kancelárií je vystavená počas dňa náporu veľkej dávky decibelov z rôznych zdrojov. V bytových domoch sú obyvatelia vystavení hluku prichádzajúceho nielen zvonku, ale veľmi často sú okolité byty zdrojom neuveriteľnej škály hluku rôznej povahy. Hlasy ľudí, zvuky vydávané domácimi zvieratami, hlasno pustené televízory, domáce spotrebiče. To všetko musia mnohí obyvatelia bytových domov znášať vlastne celý svoj život.

Steny v panelových domoch dokážu pohltiť len malé percento neustále sa šíriacich zvukov, preto je taký panelák ako jedna veľká jednoliata džungľa, ktorá sa niekedy stíši iba v noci. Aj preto už mnohí z vás možno rozmýšľali nad odhlučnením stien, čo by možno prinieslo pokoj, po ktorom každý vo svojom domove túži.

stěna odhlučnění

Dnes je riešenie naozaj na dosah ruky a zníženie hluku v bytových domoch alebo kanceláriách je veľmi jednoducho zrealizovateľné. Týmto riešením sú lisované akustické dosky alebo akustické panely https://www.akusticka-izolacia.sk/, ktoré dokážu vniesť do všetkých interiérov skutočné ticho, kľud a nebývalú pohodu.