Zelený čaj pre naše zdravie

Zelený čaj je plný antioxidantov, ktoré pomáhajú posilniť imunitný systém a bojovať proti poškodeniu voľných radikálov, ktoré pomáhajú predchádzať aj rakovine. Ak vám samotný zelený čaj nechutí nebojte sa ho trocha osladiť a použiť aj citrón.

čaj

1. Vyzeráte po ňom mladšie.
Pretože zelený čaj pomáha bojovať proti zápalu a spomaľuje starnutie buniek vďaka antioxidantom, môže to zmierniť vývoj vrások a urobiť pokožku vyzerajúcou jasnejšou a mladšou. Aplikujte sa tiež lokálne. Môže to pomôcť pri poškodení spôsobenom slnečným žiarením: ponorte vankúšik do zostávajúceho zeleného čaju do šálky a naneste ho na kožu.

čaj s citronem

2. Budete múdrejší.
Podľa štúdie uskutočnenej na univerzite môže extrakt zeleného čaju zlepšiť komunikáciu medzi časťami nášho mozgu. Keď účastníci štúdie konzumovali extrakt zo zeleného čaju v bielkovinovom nápoji, mali lepšie výsledky pri testoch krátkodobej pamäti než účastníci, ktorí nepijú zelený čaj.

3. Pomáha vám zbaviť sa zbytočných kíl.
Štúdie ukázali, že flavonoidy a zelený čaj môžu pomôcť zvýšiť rýchlosť metabolizmu a zvýšiť oxidáciu tukov. Jedna štúdia ukázala, že tí, ktorí pili zelený čaj stratili priemerne 1,5 kg počas trojmesačného obdobia, pričom sa držali svojej pravidelnej stravy.

4. Dáva vám zdravé srdce.
Ľudia, ktorí vypili jednu šálku čaju denne, mali asi o tretinu menšie riziko závažnej choroby srdca počas obdobia štúdie ako ľudia, ktorí nepijú zelený čaj. Tiež ľudia, ktorí pili z jedeno až tri šálky denne, tiež preukázali pokles tepla v ich tepnách. Len si pamätajte, že zelený čaj má kofeín, takže nepite viac ako päť šálok denne.

zelený čaj

5. Budete mať jasnejší a krajší úsmev.
Niektoré štúdie ukázali, že katechín (antioxidant nachádzajúci sa v zelenom čaji) môže zničiť baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú infekcie v krku, zubný kaz a iné zubné ťažkosti, ktoré by mohli zlepšiť aj dýchanie.