Nákupy cez internet sú hračka

Nakupovať online je čím ďalej tým viac rozšírené a bežné. Ľudia sú viac a viac pohodlní a zistili, že takéto nákupy majú mnoho výhod oproti kamenným obchodom. Stále sa však nájde dosť ľudí, ktorý sa tomu naširoko vyhýba. Tu je však zopár dôvodov prečo by to mali skúsiť:

prodej

· všetko vybavia z pohodlia domova
· vybraný tovar im privezú až domov
· podstatne väčší sortiment
· veci sa bez problémov dajú vrátiť/reklamovať
· pri elektronike sú ceny niekedy podstatne nižšie

nákup

Uznávam však, že tento spôsob má aj svoje nevýhody. Tovar si nemôžete obzrieť, nikdy nemáte istotu čo príde, komunikovať s niektorými predajcami je nadľudský výkon, kuriér môže zlyhať a tak by sme mohli pokračovať ďalej a ďalej. Sú ľudia, ktorý tomu aj dali šancu, ale jedna možno dve zlé skúsenosti ich odradili. V takom prípade je dôležité nevzdávať sa a dať tomu opäť šancu. Tu je pár trikov ako lepšie nakupovať cez internet:

a) nakupujte zo stránok, ktoré sú overené vyšším počtom zákazníkov, stránky, ktoré poznáte z reklám (existujú stránky, ktoré porovnávajú rôzne weby, spokojnosť zákazníkov a tiež cenu za produkt na danej stránke)
b) vždy si skontrolujte parametre resp. popis tovaru, fotografie sú niekedy len ilustračné
c) dôkladne si preštudujte spôsoby dopravy, cenu za dopravu, podmienky vrátenia prípadne reklamácie
d) ak stránku nepoznáte, neobjednávajte veľa vecí naraz, prípadne nekupujte nič drahé, ale vyskúšajte jeden lacnejší produkt
e) určite si koľko času ste ochotní stráviť na internetových obchodoch. Dokáže to byť obrovský žráč času a verte mi, že by ste mohli ostať nemilo prekvapení ak ste začali na obed a odrazu by vás niekto volal na večeru.

eshop

Nakupovanie cez internet je hračka. Občas aj návyková. Avšak stačí dodržiavať pár jednoduchých zásad, snažiť sa byť efektívny, nepodľahnúť tomu a zamilujete si to aj vy. Tak šup do toho!

Publikováno v Nezařazené