Žijeme online

Dlhodobé štúdie preukázali, že až 36%  Slovákov by sa nevedelo vzdať online života. A toto číslo sa každým rokom neustále zvyšuje. Je až ohromujúce aké pokroky dosiahla naša doba za neskutočne krátky čas. Ešte pred 15  rokmi sme ani nevedeli čo je  to facebook, youtube alebo mail. Tieto slová pre nás neexistovali a teraz ich už nevieme z nášho každodenného slovníka vynechať.

sociální média.jpg
 
Dokázali by sme sa vzdať online sveta?
Dokážeme sa vzdať a nahradiť ikonku online na offline?  Odpoveď znie jednoznačne áno. Tak ako sa dokážeme vzdať  fajčenia, nezdravého stravovania, tak sa dokážeme vzdať aj závislosti online hier, sociálnych sietí, ale aj úplne celého internetu.  Bude to dlhodobý proces, ktorý budú ovplyvňovať ľudia v našom živote, ale možno konečne všetci pochopíme, že je krajšie rozprávať sa v skutočnosti ako online, že držať peniaze a vymieňať ich je spoľahlivejšie ako platiť online prevodom a obávať sa čo môže zlyhať alebo vidieť sa naživo s naším športovým idolom je oveľa záživnejšie ako sledovať ho cez online prenos.

signál.jpg
 
Prečo sa mám vzdať niečoho čo mi neškodí?
    Má vôbec zmysel vzdávať sa niečoho čo na mňa nemá vplyv? Vplýva na mňa online život? Prečo by som sa mala vzdávať niečoho čo mám rád?
    Tak ako povedal Milan Hollý všetko zlé je na niečo dobré. A platí to aj naopak. Online život nám prináša rýchle, aktuálne a zaujímavé informácie, ktoré sa šíria neuveriteľnou rýchlosťou  a v priebehu niekoľkých minút vie o nich celý svet. No nie vždy sú tieto informácie spoľahlivé a my na to často doplácame. Čítame online články o tom ako žiť lepšie, stravovať sa, čo dokázať a my tomu slepo veríme.
    Nedá sa presne povedať, či má na nás online život pozitívny alebo negatívny vplyv všetko záleží ako sa k tomu postavíme my. Či sa do online života vložíme celou svojou dušou alebo online život budeme považovať len za nejakú pomôcku a rýchlu komunikáciu.
 
Či sa už s online životom prestane kamarátiť alebo sa s nim staneme tí najlepší kamaráti, ktorí mu zveria svoje každodenné zážitky on tu bude vždy. Vznikol a už nezanikne. Budeme sa s nim stretávať stále, vždy a všade. Online svetom je už posiata celá naša Zem. Už sme si naň privykli tak, že ho k pokojnému životu potrebujeme. Niekto viac a niekto menej.