Životný štýl

Keď sa pozrieme okolo seba vidíme rôznych ľudí. Títo ľudia sa odlišujú spôsobom života aký vedú, zdravotným stavom, kvalitou života a mnohými ďalšími vecami. Avšak sú to veci, ktoré ovplyvňuje ich životný štýl, ktorý je u každého človeka iný. Rozlišujeme zdravý a nezdravý životný štýl. Každý z nich má na ľudí určité dopady, či už pozitívne alebo negatívne si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

dieta

Čo radiť medzi zdravý životný štýl?
Tu môžeme zaradiť životy ľudí, ktorí vykonávajú rôzne športy ako napríklad beh, bicyklovanie, plávanie, turistika, korčuľovanie, ale aj tímové športy ako futbal, hokej, tenis, basketbal a volejbal. Títo ľudia sú aktívni a majú vždy dostatok energie, pretože dodržiavajú dostatok spánku, čo je u dospelého človeka okolo 8 hodín. K zdravému životnému štýlu taktiež patrí zdravá strava, ktorá by mala obsahovať veľa ovocia, zeleniny a bielkovín. Naopak nemala by obsahovať mastné a vyprážané  jedlá. Takže platí vzorec : dostatok pohybu + dostatok spánku + zdravá strava = zdravý životný štýl.
Vplyv zdravotného štýlu na človeka : lepšia kondícia, menej zdravotných ťažkostí a problémov, lepšia kvalita života a mnoho ďalších.

hamburger

Čo radiť medzi nezdravý životný štýl? 
Nezdravý životný štýl znamená pravý opak toho zdravého. Nedostatok pohybu, stres, nezdravé  jedlá z rýchlych občerstvení, nedostatok spánku, sedavé zamestnanie, trávenie príliš mnoho času za počítačom alebo na mobile – toto všetko môžeme zaradiť medzi nezdravý životný štýl, čo znamená, že to nie je dobré pre naše zdravie. Bohužiaľ, väčšina ľudí žije práve týmto spôsobom života a málo ľudí dbá na svoje zdravie v dostatočnej miere.

běhání

Vplyv nezdravého životného štýlu na zdravie človeka : slabá kondícia, dychtivosť, zdravotné problémy, únava, nervozita, nespokojnosť, slabé výkony v práci atď.
Je na nás, ktorý spôsob života si vyberieme, každý je strojcom svojho šťastia a je na každom z nás ako budeme žiť, či zdravo alebo nezdravo.