Správny dizajn kuchyne má podstatný vplyv na prácu v nej

Ak vám starý dizajn kuchyne už nejako nevonia a radi by ste ju vymenili za novšiu, v tomto článku snáď nájdete zopár užitočných rád ako túto rekonštrukciu zrealizovať čo najlepšie. Meritom veci nie je len farba a materiál, ale aj celý rad iných aspektov, ktoré majú zásadný vplyv na skĺbenie krásy a praktickosti do jedného kompaktného celku. Ak sa však už máme predsa len k dizajnu kuchyne vyjadriť aj cez farbu, tak spomenieme snáď len toľko, že v tomto ohľade ide vždy výlučne o subjektívnu stránku. Jedna farba však v dizajne kuchyne nikdy nevymrie a tou je biela, ktorá dokáže celú miestnosť dokonale rozjasniť a opticky zväčšiť, čo môže byť dosť prínosné najmä pri menších panelákových kuchyniach.

bílá kuchyně

Dizajn kuchyne, v ktorej vás bude baviť variť

Dnešný dizajn kuchyne vie byť šitý na mieru zákazníkovi ako nikdy predtým. Záujemcovia o novú kuchyňu o tom vedia, a preto neraz siahajú po kuchyni na mieru, ktorá vie splniť aj tie najmenej štandardné požiadavky. Prejdime na niekoľko užitočných rád a začneme výškou pracovnej dosky. Štandardný rozmer je 86 cm, ktorá je plne komfortná pre ľudí s telesnou výškou do 185 cm. Ak do tejto kategórie nepatríte, viete si ju individuálne prispôsobiť. Pre prácu na tejto kuchynskej linke je nesmierne dôležitý aj komfort. To, či vám linka dobre “sedí”, zistíte ak si na ňu položíte ruky a tie budú zvierať pravý uhol. Vzdialenosť rúk a pracovnej dosky by následne mala byť približne 10 cm. Ak je medzi členmi domácnosti markantný výškový rozdiel, opäť je možné niektorý zo segmentov prispôsobiť každému z nich. Tento ústupok je však z priestorového hľadiska možný len pri väčších linkách tak, aby dizajn kuchyne nijako neutrpel.

moderní kuchyně

Pri dizajne kuchyne väčších rozmerov sa medze nekladú. Výzvou môžu byť predovšetkým tie menšie rozmery, ktoré sa často vyskytujú v starších panelových domoch. Dizajnovo veľmi pútavým riešením môže byť potiahnutie horného radu skriniek až po strop. Síce tým trochu utrpí praktická stránka, keďže sa do týchto priestorov dostanete len po rebríku, no získate ideálny odkladací priestor pre občasne používané predmety v kuchyni. Veľmi preferované je taktiež zabudovanie spotrebičov do linky. Ak bude jedným z nich aj umývačka riadu, môžete zvoliť užší drez a ušetriť tak drahocenné centimetre.

Odborníka na kuchynské linky nájdete na internetovej stránke https://www.sconto.sk/.

Publikováno v Nezařazené