Dedina je novým mestom

Samozrejme, že to nie je a nikdy ani nebude doslovne tak, no čoraz viac ľudí sa sťahuje z rušného mesta do pokojnej a nikam sa neponáhľajúcej dediny. Ľudí už unavuje večný ruch a náhlenie sa za všetkým každý jeden deň. Za prácou, na schôdzu, domov a doma sa taktiež len náhlia, lebo je potrebné navariť, poupratovať, naučiť sa s deťmi a všetko len rýchlo a rýchlo. Niekedy si želáme, aby mal deň viac ako len dvadsaťštyri hodín.
letní pole
Aké sú výhody bývania na dedine?

1. Božský pokoj
Nie je nič krajšie, ako sa ráno prebudiť za štebotu vtáčikov, namiesto trúbenia a zvukov motorov áut. Odhrniete závesy alebo rolety a pred sebou máte nádherný výhľad či už na váš dvor, alebo na peknú prírodu. A nie je nad to si počas letných rán vypiť na terase alebo pod altánkom chutnú kávu.
panorama vesnice
2. Susedia
Niekto možno vidí nevýhodu v tom, že sa na dedine pozná každý s každým, no v mnohých prípadoch je to naopak veľké plus. Potrebujete, aby niekto odprevadil vaše dieťa domov? Alebo sa stane niečo vážne? Odchádzate na dovolenku a nemá vám kto nakŕmiť psa a poliať kvety? Ľudia na dedine sú väčšinou ako jedna veľká rodina a často je veľké pozitívum práve to, že vám má stále kto pomôcť.

3. Bio potraviny
Pestovanie vlastného ovocia a zeleniny je určite to správne vyplnenie každého voľného času. Už nemusíte kupovať drahé potraviny v obchodoch, ktoré sa väčšinou len tvária ako bio. Vy sami budete vedieť, ako najlepšie ste vypestovali to, čo máte v záhradke.

4. Najlepšie miesto pre deti
Ak vám už ide naozaj na nervy, že vaše deti sedia stále len pri počítači, toto je najlepšie riešenie. Vozenie sa na bicykli, lozenie po stromoch, v zime sánkovačky a stavanie snehuliaka, pre deti naozaj neexistujú lepšie aktivity. Okrem toho môžu mať psa, zajaca, mačku alebo akékoľvek zviera, aké kedy chcelo. Je to jednoducho splnenie detských snov a prianí.

Publikováno v Nezařazené