Británia znižuje emisie odstávkou elektrárne

National Grid povedal, že obdobie bez uhlia trvalo viac ako 90 hodín, než sa skončilo v pondelok popoludní. Je to najdlhšia doba od priemyselnej revolúcie a prelomí predchádzajúci rekord stanovený v apríli 2018 o 76 hodín a 10 minút.
 
Ekológia si tento krok rozhodne pochvaľujú, pretože ide o obmedzenie silného pokračovania zhoršovania klimatických podmienok.

elektrána
 
Vláda plánuje do roku 2025 postupne vyradiť britské elektrárne s cieľom znížiť emisie skleníkových plynov.
 
Duncan Burt, riaditeľ operácií v National Grid, povedal v britskom štátnom rádiu BBC Radio 5 Live, že to bol "naozaj veľký problém".  „Je to všetko o slnečnom počasí, ktoré sme videli, takže spotreba energie je nízka.
 
Slnečné počasie viedlo k nízkej spotrebe energie a zvýšeniu solárnej energie. V apríli 2017 sa Británia stala prvým dňom bez uhlia od 19. storočia. Uhlie tvorilo v minulom roku menej ako 10% energetického mixu krajiny a bude podľa Národnej siete menej ako v roku 2019.
 
Odborníci však varovali, že energia vyrábaná uhlím bola vo veľkej miere nahradená plynom, iným fosílnym palivom, a nie obnoviteľnými zdrojmi.
Uviedli tiež, že závislosť na plyne spôsobila, že Spojené kráľovstvo je zraniteľné voči rozmarom na medzinárodných trhoch a nebolo dostatočne čisté, aby splnilo právne ciele Spojeného kráľovstva znížiť emisie skleníkových plynov.

těžby
 
Zákon o zmene klímy z roku 2008 vyžaduje, aby sa do roku 2050 emisie skleníkových plynov znížili o 80% v porovnaní s úrovňou v roku 1990. Muna Suleiman, klimatická kampaň na Friends of the Earth, povedala: „89 hodín elektriny bez uhlia je skvelé, ale urobme to celý deň každý deň. „Elektrická energia vyrobená z obnoviteľných zdrojov je kľúčovou súčasťou boja proti klimatickému chaosu, preto je čas odstrániť všetkých blokátorov obnoviteľnej energie.
"Vláda musí uprednostniť rozvoj zdrojov, ako je slnečná a veterná energia na pevnine."

Británia znižuje emisie odstávkou elektrárne
4 (80%)3