Výber vhodného motocykla sa odvíja od nášho životného štýlu

Pri výbere motocykla je to ako s výberom špecifického tovaru. Mali by sme vedieť, čo presne chceme a s výberom sa pohrať.  Investícia do motocykla totiž nemusí byť lacná záležitosť a pokiaľ si jazdu chceme vychutnať naplno, mal by dokonale zodpovedať nášmu preferovanému štýlu jazdy. Preto je na mieste tento svoj štýl si ujasniť už vopred a následne hľadať typ motocykla, ktorý by bol na pravidelnú (alebo občasnú) jazdu ideálny.

přilba na motorce

  • Okrem iného by ste mali zvážiť aj svoje motorkárske zručnosti (skúsenosti), ďalej váš vek, hmotnosť, životný štýl a fakt, či budete väčšinou jazdiť sami alebo viesť často spolujazdca (či batožinu).
  • Následne sa môžeme pozrieť, aký typy motocyklov máme na výber a predstaviť si aspoň pár základných (tých typických) s praktickým využitím.

K tým šikovným a praktickým motocyklom, ktoré vidíme takmer všade sa radí napríklad skúter, čiže typ na cestu do práce, do obchodu, na kúpalisko,…spoľahlivý motoristický priateľ https://www.databazeknih.cz/knihy/priatel-franza-kafku-309038 k bežnému využitiu. Ideálny pre tých, čo nechcú čakať v kolónach, chcú sl užiť slobodu z jazdenia, no pritom nehľadajú žiaden veľký, nebezpečný (a drahý) stroj. Za zmienku stojí využiteľné sedadlo, do ktorého  sa zmestí kopec vecí. Jeho slabou stránkou je predovšetkým menší rozmer kolies a tým pádom zhoršená ovládateľnosť pri vysokej rýchlosti alebo náročnom teréne.

přilba enduro

Cestovno-turistický typje štýl motorky vybavený integrovanými kuframi. K silným stránkam sa určite radí aj komfort a pohodlie jazdca (ale aj spolujazdca) na čele s vyhrievanými sedadlami, rukoväťami, nechýba ani rádio, navigácia,… všetko potrebné pre tých, čo plánujú cestovanie a potrpia si na pohodlí. Slabou stránkou je asi jeho vysoká hmotnosť (kvôli čomu majú niektoré modely spiatočku).
Cestovné enduroje priam dokonalým kompromisom a univerzálnym riešením, ktoré využijete všade. Zároveň tak odporúčaná voľba pre tých, ktorí sa nevedia na 100 % rozhodnúť, aký štýl motorky uprednostniť. Niet tak divu, že práve tento typ je veľmi obľúbený a spája všetky potrebné vlastnosti. Je vhodný do náročnejšieho terénu, ale prakticky využiteľný aj na bežných cestách. Nezabudnite na špecifický doplnok enduro prilba

Výber vhodného motocykla sa odvíja od nášho životného štýlu
4.4 (88%)10